معرفی بهترین DVD و DVD writer  چاپ
تاریخ : چهارشنبه 23 تیر‌ماه سال 1389

 

 

 

ابتدا سراغ دی وی دی رایترها می رویم : 

 

Pioneer DVD Writer : تا همین چند وقت پیش مدل مالزیایی این دی وی دی رایتر با قیمتی در حدود 50 هزار تومان در بازار موجود بود. ولی در حال حاظر فقط مدل چینی آن با قیمتی حدود 35 هزار تومان در بازار یافت می شود. 

این محصول سرعت بسیار بالایی دارد به طوری که اگر مادربردتان از Sata 2 برخوردار باشد می توانید سی دی را ظرف مدت 3 الی 4 دقیقه کپی کنید - همچنین دی وی دی را نیر در حدود 5 الی 6 دقیقه کپی می کند. از سرعت رایت بالایی برخوردار است. 

تنها اشکالش هم این است که سی دی و دی وی دی های خش دار را نمی تواند کپی کند.برای آنکه بهتر متوجه این موضوع شوید باید عرض کنم سی دی های خش داری که Pioneer از خواندنشان عاجز بود ، به راحتی توسط سی دی رام ASUS و سی دی رایتر TDK خوانده شدند. 

  

Samsung DVD Writer : این محصول از کیفیت متوسطی برخوردار می باشد.تولید چین است و قیمتی در حدود 25 هزار تومان دارد. 

دی وی دی را در حدود 15 الی 20 دقیقه کپی می کند. ولی لنز آن از Pioneer  قوی تر است و از پس بیشتر سی دی های خش دار بر می آید.

  

HP DVD Writer : این محصول از لحاظ کیفیت در سطح pioneer قرار دارد ولی لنز قوی تری دارد. ناگفته نماند در هنگام کار صدا و لرزش بیشتری نسبت به Pioneer تولید می کند.قیمت 34 هزار تومان    

LiteOn DVD Writer: این محصولات در بازار بسیار کمیاب شده اند. لنز قوی (قوی تر از Pioneer) و کیفیت و سرعت بالا از مشخصه ها Liteon می باشد. ناگفته نماند این شرکت به  طور کاملا تخصصی به تولید دی وی دی و سی دی رایتر می پردازد و هیچ محصول دیگری تولید نمی کند.

 

GigaByte DVD Writer : این محصول از کیفیت پایینی برخوردار است البته نسبت به ال جی در سطح بالاتری قرار می گیرد. Seek Time آن خیلی بالاست و Access time بالایی نیز دارد. همچنین از لنز ضعیفی برخوردار است.

  

SEEK TIME: در کامپیوتر به معنی زمان جستجو می باشد و هر چه این زمان کوتاه تر باشد بهتر است.

Access TIME: در کامپیوتر به معنی زمان دسترسی می باشد و هر چه این زمان کوتاه تر باشد بهتر است. 

 

LG DVD Writer : با آنکه از محصولات ال جی خوشم می آید و محصولات ال جی را به دیگر محصولات ترجیح می دهم باید بگویم کیفیت DVD writer های ال جی افتضاح است. حدود 25 هزار تومان پول می دهید ولی بعد از دو سه روز محصولتان دچار مشکل می شود و سی دی را نمی خواند. 

دلتان به گارانتی خوش است.سراغ فروشنده می روید که اتفاقا نمایندگی مادیران را دارد و از او می خواهید محصول را تست کند.بعد از اینکه چند سی دی و دی وی دی را داخل آن گذاشت و نتوانست آنها را کپی کند می گوید این سی دی ها مشکل دارند و دی وی دی رایتر کاملا سالم است.از او می پرسید اگر این سالم است ، پس خراب کدام است . در جواب می گوید ما زمانی محصول را تعویض یا تعمیر می کنیم که دی وی دی رایتر اصلا روشن نشود ، نه اینکه نتواند سی دی را بخواند !!!!!!!!